„Twórczy język" w ruchu – metoda choreoterapeutyczna w terapii logopedycznej"

LOGOMINapis2Szanowni Państwo,
zapraszamy na pierwsze szkolenie organizowane przez Lubelski Oddział PTL pt. „Twórczy język" w ruchu – metoda choreoterapeutyczna w terapii logopedycznej".

Szczegółowe informacje:

Prowadzący: mgr Sylwia Sawa-Pasternak – pedagog, choreoterapeuta, arteterapeuta, trener szkoleń, instruktor tańca oraz animator społeczny, właścicielka firmy "ISKRA – edukacja, animacja, szkolenia"
Adresaci szkolenia: logopedzi, pedagodzy, terapeuci, studenci, rodzice

Wpływ diety na zaburzenia neurologiczne

LOGOMINapis2Szanowni Państwo,
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na szkolenie pt. „Wpływ diety na zaburzenia neurologiczne", które zostanie poprowadzone przez Panią Izabelę Bronisz doktor nauk medycznych z zakresu biologii medycznej, absolwentkę Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie na kierunku poradnictwo dietetyczne. 

OBLICZA LOGOPEDII „Interdyscyplinarność i samodzielność

LOGOMINapis2Szanowni Państwo,
Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL oraz Lubelski Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego pragną serdecznie zaprosić Państwa do udziału w I Ogólnopolskim Sympozjum "OBLICZA LOGOPEDII „Interdyscyplinarność i samodzielność". Sympozjum odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2016 roku w Lublinie  Zaproszenie 

Kino u logopedy

kinoSzanowni Państwo!

Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego zaprasza na edukacyjne spotkanie filmowe pod nazwą „Kino u logopedy". Z okazji zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Autyzmu (1-7 grudnia) chcemy zaproponować wspólne, świadome oglądanie kultowego filmu amerykańskiego, którego bohater cierpi na autyzm. Podczas seansu każdy będzie mógł spojrzeć na poruszane problemy oczami specjalisty – komentarz naukowy wygłosi profesor Andrzej Czernikiewicz, znakomity psychiatra, współpracujący z Zakładem Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS.

Tydzień Darmowych Porad Logopedycznych podsumowanie

Plakat zebranie szkolenie4Zarząd Lubelskiego Oddziału PTL serdecznie zaprasza na integracyjne spotkanie podsumowujące Tydzień Darmowych Porad Logopedycznych - akcję LO PTL z okazji Światowego Dnia Osób Jąkających się. Spotkanie będzie połączone ze szkoleniem pod tytułem: „Automatyczne rozpoznawanie niepłynności mowy – współpraca logopedy z inżynierem". Szkolenie poprowadzi mgr inż. Małgorzata Waryszak, przewodnicząca Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Logopeda i inżynier fizyki.
Spotkanie odbędzie się 10.11.2015 roku (wtorek) o godz. 17.00 w sali wykładowej Zakładu Logopedii
i Językoznawstwa Stosowanego UMCS. Wstęp - symboliczne 2 zł (składka na organizowany bufet kawowy). Prosimy o wcześniejsze mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Więcej szczegółów na naszych stronach: http://lubelskiptl.wordpress.com oraz https://www.facebook.com/lubelskiptl/?fref=ts

Tydzień Darmowych Porad Logopedycznych

godlubZapraszamy na Tydzień Darmowych Porad Logopedycznych osoby jąkające się oraz ich bliskich ! W dniach 19-23.10.2015 z okazji Światowego Dnia Osób Jąkających się Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego Organizuje Tydzień Darmowych Porad Logopedycznych dla osób jąkających się i ich bliskich. Akcja ma wymiar OGÓLNOPOLSKI!

Do osób zainteresowanych:

Sprawdź na plakacie lub naszej stronie www, czy w Twojej okolicy jest logopeda, który przyłączył się do naszej akcji. Zadzwoń na podany przy nazwie poradni numer telefonu i umów się na wizytę. 

Szczegółowe informacje dostępne na naszej stronie:
http://lubelskiptl.wordpress.com oraz https://www.facebook.com/events/1084810428210993/1097720883586614/

Szczególne zaproszenie kierujemy do tych, którzy mają kontakt z osobami jąkającymi się i chcieliby dowiedzieć się, jak mogą pomóc poprawić jakość wzajemnej komunikacji. Życzliwe nastawienie społeczeństwa wobec osób jąkających się jest bardzo istotnym elementem ich terapii. 

Logopedzi udzielą wsparcia i fachowych wskazówek osobom jąkającym się i ich bliskim! W dniach 19-23.10.2015 - ZA DARMO.
Plakat 

Zgryz, ssanie, połykanie, żucie, oddychanie.... Znaczenie normy biologicznej dla artykulacji

godlubZarząd Lubelskiego Oddziału PTL serdecznie zaprasza na szkolenie na temat: "Zgryz, ssanie, połykanie, żucie, oddychanie.... Znaczenie normy biologicznej dla artykulacji".
Szkolenie poprowadzi dr Monika Łuszczuk - stomatolog, logopeda współpracujący z placówkami oświatowymi i medycznymi.
Ze względu na brak wolnej sali w innym kwietniowym terminie, spotkanie odbędzie się dnia 09.04.2014 roku (środa) o godz. 17.30 w sali wykładowej Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS. Wstęp - symboliczne 1 zł.

„Metoda Tomatisa – teoria i praktyka”

godlubDnia 19.02.2014 roku odbyło się pierwsze po wyborach nowego zarządu zebranie Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Zebranie poprowadziła nowa przewodnicząca mgr Małgorzata Waryszak. Wszystkim obecnym przedstawiono propozycję obligatoryjnych składek rocznych bądź dobrowolnych wpłat na rzecz LO PTL, które zostałyby wykorzystane na podziękowania dla zaproszonych gości oraz bufet kawowy. Temat zostanie kontynuowany na kolejnym zebraniu. Uczestnicy spotkania będący członkami Polskiego Towarzystwa Logopedycznego zostali również poproszeni o informacje pozwalające na aktualizację ich danych w bazie.

Spotkanie Zarządu Lubelskiego Oddziału PTL

W dniu 13.11.2013 odbyło się walne zebranie członków Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Dotychczasowy zarząd w składzie:
Mgr Ewa Opieka – Przewodnicząca Zarządu LO PTL;
Mgr Justyna Wolak – Zastępca Przewodniczącej Zarządu LO PTL;
Mgr Katarzyna Jędrusiak – Sekretarz Zarządu LO PTL,
podjął decyzję o ustąpieniu po kilku latach swojej pracy. Przypomnę , pani mgr Ewa Opieka pełniła funkcję przewodniczącej zarządu przez 9 lat, pani mgr Justyna Wolak dołączyła w grudniu 2007 roku jako zastępca przewodniczącej zarządu , a pani mgr Katarzyna Jędrusiak pełniła funkcję sekretarza lubelskiego oddziału PTL w latach 2010 – 2013.

Metoda integracji sensorycznej

Lubelski Oddział PTL zaprasza 13.11.2013 r. (wyjątkowo w środę) na 17.15 do sali wykładowej Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, połączone ze szkoleniem na temat: "Metoda integracji sensorycznej". 
Prowadzenie- mgr Agnieszka Zdzienicka-Chyła, fizjoterapeuta, terapeuta SI, terapeuta NDT-Bobath, założycielka Centrum Terapii Zaburzeń Integracji Sensorycznej i Rehabilitacji "Cetezis". 
Wstęp wolny.

20142015

Okładka46

Log47ang

Logop 47-2