X Ogólnopolska Konferencja Naukowa. Logopedia w Teorii i Praktyce Interdyscyplinarnej aspekty diagnozy i terapii logopedycznej

logoptls16 listopada 2019 roku Śląski Oddział PTL wraz z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu organizuje konferencję naukowo-szkoleniową: X Ogólnopolska Konferencja Naukowa. Logopedia w Teorii i Praktyce Interdyscyplinarne aspekty diagnozy i terapii logopedycznej

Przewidywana jest część plenarna oraz warsztatowa. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w dwóch wybranych przez siebie warsztatach. Udział w konferencji i szkoleniach będzie potwierdzony certyfikatami.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdziecie Państwo na stronie Śląskiego Oddziału PTL (www.ptl.katowice) w zakładce: Konferencja 2019

WYKORZYSTANIE INTEGRACJI SENSORYCZNEJ W PRAKTYCE LOGOPEDYCZNEJ

Szanowni Państwo, zapraszamy na szkolenie organizowane przez Śląski Oddział PTL i Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Gliwicach (współorganizator)

pt. WYKORZYSTANIE INTEGRACJI SENSORYCZNEJ W PRAKTYCE LOGOPEDYCZNEJ

prowadząca: Agnieszka Janiec (terapeuta integracji sensorycznej, oligofrenopedagog,neurologopeda, terapeuta słuchowej metody Warnkego)

data szkolenia: 15 maja 2019, godz. 15.00-17.30
miejsce szkolenia: Gliwice, ul. Warszawska 35a - Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna
adresaci szkolenia: logopedzi
cel szkolenia: przekazanie informacji o możliwościach wykorzystania wiedzy o Integracji Sensorycznej
w oddziaływaniach terapeutycznych
koszt szkolenia – 50 zł. Koszt szkolenia obejmuje materiały szkoleniowe oraz certyfikat.

Dieta jako niezbędny element terapii dzieci ze spektrum autyzmu, ADHD i dyspraksją

Szanowni Państwo, zapraszamy na szkolenie organizowane przez Śląski Oddział PTL i Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Gliwicach (współorganizator)

pt.Dieta jako niezbędny element terapii dzieci ze spektrum autyzmu, ADHD i dyspraksją

prowadząca
: Maria Ziółkowska (dietetyk, specjalista żywienia człowieka wg. tradycyjnej metody medycyny chińskiej oraz klasycznej, certyfikowany terapeuta diety GAPS 

data szkolenia: 28 marca 2019, godz. 15.00 -17.30
miejsce szkolenia: Gliwice, ul. Warszawska 35a - Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna
adresaci szkolenia: logopedzi, pedagodzy, rodzice
cel szkolenia: wskazanie na dietę jako istotny element wspomagający terapię i oddziaływanie na dzieci 
z autyzmem, ADHD oraz dyspraksją, 
koszt szkolenia: – 50 zł. Koszt szkolenia obejmuje materiały szkoleniowe oraz certyfikat

VII Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna

W imieniu Zarządu Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego uprzejmie zapraszam na VII Ogólnopolską Konferencję Logopedyczną z udziałem gościa zagranicznego zatytułowaną „Opóźnienia w rozwoju mowy o różnorodnej etiologii ”, która odbędzie się 27 maja 2011 r. roku, w godzinach 9.00 – 18.00. Wykłady będą miały miejsce w Auli im. Kazimierza Lepszego, Rektorat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 12, piętro I. Warsztaty odbędą się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, plac Sejmu Śląskiego 1.
Ilość miejsc ograniczona!

Formularz zgłoszeniowy
Pprogram konferencji mapa
Przewodnicząca ŚO PTL
dr Iwona Michalak-Widera

Informacja Śląśkiego Oddziału PTL

„W związku z prośbą Zarządu Głównego PTL w Lublinie o sporządzenie listy członków poszczególnych oddziałów, prosimy Koleżanki i Kolegów o przesyłanie skanu lub potwierdzenia dowodu opłaty członkostwa w Polskim Towarzystwie Logopedycznym za rok 2011 wraz z wypełnionymi danymi z poniższej tabelki. Potwierdzenie dowodu wpłaty i wypełnioną rubrykę na „Liście członków ŚO PTL” prosimy przesyłać na adres mailowy mgr Karola Pawlasa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji
dr Iwona Michalak-Widera
Przewodnicząca Śląskiego Oddziału PTL

Informacja Śląskiego Oddziału PTL

Informacja !

W celu uzyskania informacji o aktualnych spotkaniach i konferencjach, prosimy zaglądać do zakładki Aktualności na nowej stronie naszego Oddziału pod adresem ptl.katowice.pl.

Za utrudnienie z góry przepraszamy.
W imieniu Zarządu Oddziału Śląskiego
przewodnicząca dr Iwona Michalak-Widera

Profilaktyka logopedyczna w systemie edukacji

Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z: Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej i Oddziałem Śląskim Polskiego Towarzystwa Logopedycznego w Katowicach zapraszają w dniu 26 listopada 2010 roku na konferencję pt.: Profilaktyka logopedyczna w systemie edukacji

Więcej informacji

INTRDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NA TEMAT NIEDOSŁUCHU CENTRALNEGO

INTRDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NA TEMAT NIEDOSŁUCHU CENTRALNEGO

28 maja 2010 roku w Katowicach odbyła się już VI Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna poświęcona Centralnym zaburzeniom przetwarzania słuchowego - w torii i praktyce. Dzięki Bogusławowi Śmigielskiemu Marszałkowi Województwa Śląskiego logopedzi obradowali znowu w pięknej Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego.

Konferencję otwarła przewodnicząca Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego dr Iwona Michalak – Widera, przedstawiciel Śląskiego Kuratorium A. Rafa, który odczytał list Śląskiego Kuratora Oświaty i Dziekan Wydziału Filologicznego Prof. UŚ dr hab. Rafał Molencki.

Następnie odbyło się wręczenie Nagrody Logopedia Silesiaca 2010. Laureatką nagrody została bardzo zasłużona dla śląskiej logopedii, od wielu lat kierująca pracą Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego dr I. Michalak – Widera.

Więcej informacji                       Fotorelacja

Jąkanie wyzwaniem terapeutycznym - dla jąkających się i nie tylko

Sprawozdanie
z OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI LOGOPEDYCZNEJ

„Jąkanie wyzwaniem terapeutycznym – dla jąkających się i nie tylko…”
Gliwice, 19 maja 2010 r.

19 maja 2010 r. w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna pt.: Jąkanie – wyzwaniem terapeutycznym dla jąkających się i nie tylko… Organizatorami konferencji byli: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach, Specjalistyczne Centrum Terapii Jąkających Się w Wodzisławiu Śląskim i Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach.

20142015

Okładka46

Log47ang

Logop 47-2