X Ogólnopolska Konferencja Naukowa. Logopedia w Teorii i Praktyce Interdyscyplinarnej aspekty diagnozy i terapii logopedycznej

logoptls16 listopada 2019 roku Śląski Oddział PTL wraz z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu organizuje konferencję naukowo-szkoleniową: X Ogólnopolska Konferencja Naukowa. Logopedia w Teorii i Praktyce Interdyscyplinarne aspekty diagnozy i terapii logopedycznej

Przewidywana jest część plenarna oraz warsztatowa. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w dwóch wybranych przez siebie warsztatach. Udział w konferencji i szkoleniach będzie potwierdzony certyfikatami.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdziecie Państwo na stronie Śląskiego Oddziału PTL (www.ptl.katowice) w zakładce: Konferencja 2019

WYKORZYSTANIE INTEGRACJI SENSORYCZNEJ W PRAKTYCE LOGOPEDYCZNEJ

Szanowni Państwo, zapraszamy na szkolenie organizowane przez Śląski Oddział PTL i Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Gliwicach (współorganizator)

pt. WYKORZYSTANIE INTEGRACJI SENSORYCZNEJ W PRAKTYCE LOGOPEDYCZNEJ

prowadząca: Agnieszka Janiec (terapeuta integracji sensorycznej, oligofrenopedagog,neurologopeda, terapeuta słuchowej metody Warnkego)

data szkolenia: 15 maja 2019, godz. 15.00-17.30
miejsce szkolenia: Gliwice, ul. Warszawska 35a - Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna
adresaci szkolenia: logopedzi
cel szkolenia: przekazanie informacji o możliwościach wykorzystania wiedzy o Integracji Sensorycznej
w oddziaływaniach terapeutycznych
koszt szkolenia – 50 zł. Koszt szkolenia obejmuje materiały szkoleniowe oraz certyfikat.

Dieta jako niezbędny element terapii dzieci ze spektrum autyzmu, ADHD i dyspraksją

Szanowni Państwo, zapraszamy na szkolenie organizowane przez Śląski Oddział PTL i Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Gliwicach (współorganizator)

pt.Dieta jako niezbędny element terapii dzieci ze spektrum autyzmu, ADHD i dyspraksją

prowadząca
: Maria Ziółkowska (dietetyk, specjalista żywienia człowieka wg. tradycyjnej metody medycyny chińskiej oraz klasycznej, certyfikowany terapeuta diety GAPS 

data szkolenia: 28 marca 2019, godz. 15.00 -17.30
miejsce szkolenia: Gliwice, ul. Warszawska 35a - Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna
adresaci szkolenia: logopedzi, pedagodzy, rodzice
cel szkolenia: wskazanie na dietę jako istotny element wspomagający terapię i oddziaływanie na dzieci 
z autyzmem, ADHD oraz dyspraksją, 
koszt szkolenia: – 50 zł. Koszt szkolenia obejmuje materiały szkoleniowe oraz certyfikat

VII Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna

W imieniu Zarządu Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego uprzejmie zapraszam na VII Ogólnopolską Konferencję Logopedyczną z udziałem gościa zagranicznego zatytułowaną „Opóźnienia w rozwoju mowy o różnorodnej etiologii ”, która odbędzie się 27 maja 2011 r. roku, w godzinach 9.00 – 18.00. Wykłady będą miały miejsce w Auli im. Kazimierza Lepszego, Rektorat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 12, piętro I. Warsztaty odbędą się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, plac Sejmu Śląskiego 1.
Ilość miejsc ograniczona!

Formularz zgłoszeniowy
Pprogram konferencji mapa
Przewodnicząca ŚO PTL
dr Iwona Michalak-Widera

Informacja Śląśkiego Oddziału PTL

„W związku z prośbą Zarządu Głównego PTL w Lublinie o sporządzenie listy członków poszczególnych oddziałów, prosimy Koleżanki i Kolegów o przesyłanie skanu lub potwierdzenia dowodu opłaty członkostwa w Polskim Towarzystwie Logopedycznym za rok 2011 wraz z wypełnionymi danymi z poniższej tabelki. Potwierdzenie dowodu wpłaty i wypełnioną rubrykę na „Liście członków ŚO PTL” prosimy przesyłać na adres mailowy mgr Karola Pawlasa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji
dr Iwona Michalak-Widera
Przewodnicząca Śląskiego Oddziału PTL

20142015

Okładka46

Log47ang

Logop 47-2